Kerncijfers eerste halfjaar 2012
Cijfers in € * 1.000 tenzij anders vermeld | 1ste helft 2012 | 1ste helft 2011 |
Netto-omzet |
59.071 |
32.514 |
Brutomarge |
24.214 |
15.902 |
Bedrijfsresultaat |
3.334 |
2.592 |
Nettoresultaat |
2.355 |
1.866 |
Nettoresultaat toe te rekenen aan aandeelhouders |
2.023 |
1.568 |
Nettoresultaat per aandeel (in €) |
1,66 |
1,33 |
Omzet en resultaten 1ste helft 2012:
De geconsolideerde omzet steeg naar € 59,1 mln. (€ 32,5 mln. vorig jaar). Hiervan is € 27,9 mln. afkomstig van de in september vorig jaar overgenomen Agri & Food Equipment activiteiten.
Roland Zoomers, CEO van Hydratec Industries NV:
“Omdat de omzet en resultaten van de eind vorig jaar overgenomen activiteiten geheel bijdragen, zijn de totale omzet en het bedrijfsresultaat hoger dan vorig jaar. Maar bij alle bedrijven merken wij de effecten van de mondiale crises. Gelukkig zien wij dat de omzetten sinds januari redelijk stabiel zijn gebleven. Bij de Plastics bedrijven waren de marges lager vanwege verdere stijgingen van de grondstofprijzen. Danielson profiteert enigszins van zijn positie in de Duitse markt. De omzet van Pas Reform is lager, waardoor ook het bedrijfsresultaat lager was. Bij LAN zijn de bezetting en orderpositie hoog.”
Het bedrijfsresultaat nam toe tot € 3,3 mln. (van € 2,6 mln. over 1ste helft 2011) en kwam daarbij uit op 5,6% van de omzet (8,0% over 1ste helft 2011).
Na aftrek van het belang van derden, resulteert een toename van de nettowinst met 29% tot € 2,0 mln (€ 1,6 mln over 1ste helft 2011).
Verwachting gehele jaar:
Gelet op het feit dat de vorig jaar verworven activiteiten het gehele jaar bijdragen aan de omzet en resultaten, verwacht Hydratec NV over heel 2012 een hogere omzet en resultaat ten opzichte van het vorige jaar te behalen.
Bij alle bedrijven zien wij dat de order niveaus redelijk op peil zijn gebleven, ondanks de onzekere marktomstandigheden. Wij verwachten dat onder normale omstandigheden gedurende de 2de helft van het jaar ook sprake zal zijn van een stabiele omzet. Alle bedrijven zullen positief bijdragen aan het resultaat.
Halfjaarbericht
Voor het halfjaarbericht wordt verwezen naar de website www.hydratec.nl
Profiel Hydratec Industries NV (Hydratec)
Hydratec is een industriële holding maatschappij met als activiteiten:
- Ontwerp en productie van Agri & Food equipment door Pas Reform Hatchery Technologies te Zeddam en LAN Handling Systems te Tilburg.
- Ontwerp en productie van elektronische bedieningspanelen (MMI) door Danielson Europe met productiefaciliteiten te Hardenberg en Aylesbury (UK).
- Ontwerp en productie van kunststofonderdelen en -verpakkingen door Timmerije en Euro Mouldings, met productiefaciliteiten te Neede en Nijverdal.
Hydratec Industries is genoteerd aan de NYSE Euronext Amsterdam NV (ISIN NL0009391242, ticker: HYDRA.)
Web: www.hydratec.nl
Informatie
Drs. R. Zoomers, Algemeen Directeur Hydratec Industries NV
Tel: +31 33 469 73 25
Mob: +31 6 53 39 76 33
E-mail: rzoomers@hydratec.nl